Ekonomi

Borsa İstanbul haftaya düşüşle başladı

Investing.com – BİST 100Haftaya %0,18’lik kısmi artışla 5.485,47 puandan başladıktan sonra ilk süreçlerde aşağı yönlü hareket ederek %1’in üzerinde düşüşle 5.450 puanın altına geriledi.

Geçen haftanın son işlem gününde 5.550 puan seviyesinden başlayan satışların endekste devam ettiği görülüyor.

Geçen haftanın son iş gününü %0,36’lık kısmi düşüşle kapatırken endeks %2,68’lik düzeltme yaparak haftayı 5.475,48 puandan kapattı. Böylece endeks, 3 haftalık yükselişinin ardından geçtiğimiz haftayı negatif bir kapanış gördü. Geçen haftaki olumsuz seyrine rağmen endeks 5.730,19 puana yükselerek yeni bir zirve yaptı.

Sektörel bazda hafif alıcılı başlayan borsa, metal ürünleri, elektrikVe faktoringPozitif açılış kaydeden segmentler oldu. İletişimaçılışta eksik olan tek bölümdü. finans, hizmetVe Sanayibölüm, BIST 100’e paralel olarak güne kısmi yükselişle başladı.

BIST 100’de pozitif açılış yapan hisse senetleri tavan fiyatına ulaşarak zirvede ODA orada. daha sonra TRAKVe BRYATaçılışta en çok talep gören hisse oldu. balta, KZBGYVe KRDMDÖte yandan güne olumsuz başlayan hisseler oldu.

Borsa İstanbul genelinde geçen hafta halka açılan şirketler A1CAP, GÜÇVe PASEU Hisse senetlerinin tavan serisini sürdürdüğü görüldü. Bu hisselerin yanında AVHOLVe MACKOGüne hızlı başlayan başka hisseler de oldu. BURVAaçılışta en çok düşen pay oldu.

Author: Günay Caymaz

Borsa bilgileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu