Haber

Depremzedeler için konteyner kent inşaatı başladı

Osmangazi Belediyesi, Gaziantep’in İslahiye ilçesinde inşa ettiği konteyner kentin inşaatına başladı. Her biri 54 metrekarelik 100 konteynerden oluşan konteyner kentte ayrıca okul, millet kahvesi, mescit ve çocuk oyun parkı da bulunacak.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından depremden etkilenen illerde yaraları sarmak için çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, Gaziantep’in İslahiye ilçesinde ‘Osmangazi Mahallesi’ adıyla konteyner kent kuruyor. Konteyner kentin kurulacağı alanda arazi tesviye çalışmalarının tamamlanmasının ardından zemin tesviye ve altyapı çalışmalarını da tamamlayan belediye ekipleri, konteynerlerin montajına başladı. Her biri 54 metrekare olan konteynerlerde tuvalet, banyo ve mutfak tezgahı olacak. 100 konteynerin kurulumundan oluşacak Osmangazi Mahallesi yüzlerce depremzedenin barınma ihtiyacını karşılayacak. İnşa edilen konteyner kentte barınacak depremzedelerin günlük yaşamlarını devam ettirebilmeleri amacıyla konteyner kentte okul, millet kahvesi, mescit ve çocuk oyun parkı da bulunacak.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kalıcı konutlar yapılana kadar konteyner kentle depremzedelerin barınma ihtiyacının karşılandığına değinerek, “Osmangazi Mahallesi’nde yenilenecek olan Osmangazi Mahallesi için alt yapı ve zemin düzenleme çalışmaları tamamlanan bölümlere konteyner yerleştirmeye başladık. Gaziantep’in Islahiye ilçesinde kuracağız. Depremzedelerimizin acılarını bir nebze de olsa hafifletmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Yakında burada hayat başlayacak. Vatandaşlarımızın yaralarını bir nebze de olsa sarabilirsek ne mutlu bize” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

sultandagi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu